Kosova

FOTO/ Arrestohet XHUDISTI shqiptar në pikën kufitare, zbulohet se për çfarë akuzohet 28 vjeçari

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Arrestohet XHUDISTI shqiptar në pikën kufitare, zbulohet se

Xhudisti Akil Gjakova është arrestuar nga organet e sigurisë pas njoftimit se ishte shpallur në kërkim. 

Ylli kosovar ishte duke qëndruar jashtë vendit, ndërsa në orët e vona të mbrëmjes është futur në territorin e Kosovës dhe është dorëzuar në polici me të hyrë në pikën kufitare në Merdarë.

FOTO/ Arrestohet XHUDISTI shqiptar në pikën kufitare, zbulohet se

Xhudisti nga Peja akuzohet për “dhunë në familje” dhe për këtë vepër penale është dërguar në mbajtje, shkruan “Gazeta Express”.

“Pejë  13.04.2024, 13:30. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar dhe i njëjti pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, njofton Policia e Kosovës.

FOTO/ Arrestohet XHUDISTI shqiptar në pikën kufitare, zbulohet se

28-vjeçari u shpall në kërkim ditën e djeshme nga Policia e Kosovës, me qëllim lokalizimin dhe arrestimin e tij, duke kërkuar edhe ndihmë nga qytetarët.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH