Kosova

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak: Koha për t’u ripërqendruar në hapat e ardhshëm

Shkruar nga Liberale

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak: Koha për t’u

Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, paralajmëron ripërqëndrim të plotë dhe hapa të ardhshëm në dialog, pa treguar më shumë.

“Tani është koha për t’u ripërqendruar plotësisht në hapat e ardhshëm në Dialog”, kështu ka shkruar Lajçak në një postim në profilin e tij në Facebook, nga ku tregon për kthimin e tij në Bruksel pas qëndrimit në Davos të Zvicrës. Në Zvicër Lajçak ka takuar Presidentin e Serbisë Vuçiq. Në Forumin Ekonomik të Davosit ka marrë pjesë edhe Kryeministri Kurti.

Përshëndetje nga Brukseli me bore dhe me diell, ku jam kthyer pas një jave të ngjeshur në Davos të Zvicrës. Siç dikton tradita, takimi vjetor i Forumit Ekonomik Botëror shënon fillimin e vitit diplomatik, duke bashkuar liderë nga qeveria, biznesi dhe shoqëria civile në mbarë botën për t’u përfshirë në diskutime mbi sfidat më të ngutshme me të cilat përballen shoqëritë tona.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH