Kosova

Burri i Vjosa Osmanit shpërthen ndaj Vuçiçit: President analfabet, propagandist i Kasapit të Ballkanit

Shkruar nga Liberale

Burri i Vjosa Osmanit shpërthen ndaj Vuçiçit: President

Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka bërë deklarata të forta në drejtim kreut të shtetit serb, Aleksandër Vuçiç, duke e cilësuar analfabet dhe propagandist të Kasapit të Ballkanit.

Në një postim në profilin e tij në “X”, Sadriu shkruan:

“Një kryetar shteti analfabet, dikur një mjet propagande për kasapin e Ballkanit, është një kujtim i ashpër i rreziqeve të manipulimit dhe injorancës në udhëheqje. Historia na mëson rreziqet e aleancave të tilla”, shkruan ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH