Kosova

Atifete Jahjaga feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush ish-presidentja, e para grua që bëri histori në Kosovë

Shkruar nga Liberale

Atifete Jahjaga feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga feston sot ditëlindjen dhe mbush 49 vjeç. Në këtë ditë të veçantë për të, ajo mori të shumta nga miqtë dhe të afërmit, duke ia zbukuruar edhe më tepër ditën.

Atifete Jahjaga feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush

Jahjaga ishte presidentja e parë grua në Republikën e së Kosovës.

Atifete Jahjaga feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush

Ish-Presidentja Jahjaga është liderja më e re në botë e zgjedhur në postin e Presidentes dhe po ashtu Presidentja e parë femër në historinë moderne të Ballkanit.

Atifete Jahjaga feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush

Ajo ka shërbyer si zëvendës drejtoreshë e Policisë së Kosovës, duke mbajtur gradën e gjeneral majorit, grada më e lartë në mesin e grave në Evropën Juglindore.

Atifete Jahjaga feston ditëlindjen, ja sa vjeç mbush

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH