Bota

Kapen 35 ton kokainë në Gjermani me vlerë mbi 30 miliard euro

Shkruar nga Liberale

Kapen 35 ton kokainë në Gjermani me vlerë mbi 30 miliard euro

Hetuesit gjermanë kanë kryer bastisje në shtatë shtete federale, dhe kanë sekuestruar kokainë me vlerë rreth 30 miliardë euro.

Sipas BILD, në total janë sekuestruar 35 ton kokainë.

Sasia e madhe e drogës mësohet se është kapur në portin e Hamburgut. Një pjesë e kokainës ishte fshehur në arkat me ananas.

Zyra e hetimit doganor të Shtutgartit dhe zyra e prokurorit publik të Düsseldorfit njoftuan të premten se ishte “konfiskimi më i madh i kokainës ” në Gjermani.

Shtatë persona kanë rënë në pranga.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH