Bota

Inxhinieri i Google dhunon gruan deri në vdekje

Shkruar nga Liberale

Inxhinieri i Google dhunon gruan deri në vdekje

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur në Kaliforni, kur një inxhinier i njohur i Google-s ka vënë në jetë gruan e tij brenda shtëpisë. Autoritetet kanë konfirmuar se 27-vjeçari Liren Chen u gjet në gjendje të humbur brenda shtëpisë së tij, ndërsa gruaja e tij ishte e vdekur pranë tij.

Tragjedia ndodhi në Santa Clara, një zonë e pasur në zemër të Silicon Valley, vetëm disa kilometra larg selisë së Google-s. Një mik i çiftit ka telefonuar në polici pasi nuk arrinte të kontaktohej as me Chen-in, as me gruan e tij. Kur ai mbërriti në shtëpinë e tyre, ai e pa Chen-in në prani të dritares, duke u gjunjëzuar me duart në ajër. Pas hyrjes së policisë në shtëpi, ajo gjeti gruan e vdekur në mënyrë të tmerrshme në dhomën e gjumit. Ajo kishte marrë goditje të forta në kokë nga një objekt i mprehtë

Rrobat, këmbët dhe duart e Chen ishin “të mbuluara me gjak”, ndërsa duart e tij ishin të gërvishtura dhe të nxira. Si Chen ashtu edhe gruaja e tij, e identifikuar si Xuanyi Yu punonin pranë Google.

“Jemi të tronditur dhe të pikëlluar nga ajo që ndodhi me Xuanyi”, tha per mediat zëdhënësja e Google, Bailey Tomson.

Chen dhe Yu ishin inxhinierë softuerësh në Google të cilet punonin në SHBA.

Poll
SHQIPENGLISH