Globi

Zbulohen 4 plazhet më të mira në botë

Shkruar nga Liberale

Zbulohen 4 plazhet më të mira në botë

Zbulohen plazhet më të mira në botë. Plazhet e Europës dominojnë në listë.

“Tripadvisor Travelers Choice Awards” përdor cilësinë dhe sasinë e vlerësimeve për të përcaktuar se cilat plazhe dalin në krye të klasifikimit.

Në një rast të çuditshëm, disa plazhe në Evropë kanë dominuar në krye të listës, duke u dalluar për cilësinë dhe sasinë e vlerësimeve nga pushuesit.

“Praia da Falesia në Algarve”, Portugali, është emëruar si plazhi më i mirë në botë, falë shkëmbinjve të tij të kuq, rërës së butë pluhur dhe shëtitjeve për banja dielli.

Në renditjen e “Tripadvisor Travelers Choice Awards”, plazhi Spiaggia dei Conigli në Siçili u rendit në vendin e dytë, ndërsa plazhi La Concha në Bask, Spanjë, u rendit i treti.

“Sandbanks Beach në Poole”, Dorset në Mbretërinë e Bashkuar u emërua plazhi më i qëndrueshëm në aspektin e çmimeve.

Zbulohen 4 plazhet më të mira në botë

“Praia da Falesia në Algarve”
Në renditjen e “Tripadvisor Travelers Choice Awards”, plazhi Spiaggia dei Conigli në Siçili u rendit në vendin e dytë, ndërsa plazhi La Concha në Bask, Spanjë, u rendit i treti.

Zbulohen 4 plazhet më të mira në botë

Plazhi Spiaggia dei Conigli në Siçili
“Sandbanks Beach në Poole”, Dorset në Mbretërinë e Bashkuar u emërua plazhi më i qëndrueshëm në aspektin e çmimeve.

Zbulohen 4 plazhet më të mira në botë

Plazhi La Concha në Bask

 

Zbulohen 4 plazhet më të mira në botë

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH