Globi

VIDEO/ Plas SHERRI në Kuvend, deputetes s'i mbajnë më nervat, godet kolegun me shishe në kokë

Shkruar nga Liberale

VIDEO/ Plas SHERRI në Kuvend, deputetes s'i mbajnë më

Tensione në parlamentin e Gjeorgjisë. Mediet e huaja raportojnë se një deputete goditi sot kolegun e saj me një shishe uji.

Debati në kuvend nisi për shkak të çështjes për “agjentët e huaj”, e cila ka shkaktuar polemika të shumta atje. 

Në videon e publikuar në rrjetet sociale shfaqet deputetja e cila godet në kokë kolegun e saj me shishen e ujit, ndërsa ky i fundit i bërtet dhe i drejton gishtin.

Theksojmë se kohët e fundit në Gjeorgji kanë shpërthyer protesta dhe tubime lidhur me “agjentët e huaj”.

Për më tepër shikoni videon: 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH