Globi

VIDEO/ Përleshje në fluturim, dy gra shajnë dhe i shkulin flokët njëra-tjetrës (dyshim për tradhti)

Shkruar nga Liberale

VIDEO/ Përleshje në fluturim, dy gra shajnë dhe i shkulin

Përleshja e dhunshme shpërtheu gjatë nisjes, ndërhyn policia, avioni fluturon disa minuta me vonesë pas ndalimit të dy grave

Një përleshje e dhunshme shpërtheu në bordin e një avioni, në aeroportin Capodichino, në Napoli, pak para nisjes për në Ibiza.

Protagoniste ishin dy femra, por arsyeja e debatit të ashpër nuk është bërë ende e qartë, edhe pse duke gjykuar nga fjalët më shumë se një person në rrjetet sociale hipotezon se mund të jetë një tradhti.

Një pasagjer e filmoi skenën dhe videoja u përhap në rrjetet sociale, në veçanti nga “Ëelcome to Favelas, dhe tregon skenën e njërës nga dy femrat duke mbajtur tjetrën për flokësh dhe duke tentuar t'ia shkulë, ndërsa ato janë ofenduar me të gjitha format.

https://twitter.com/i/status/1779600536192647182

Ndërkohë, një burrë - i cili duket se është pjesë e ekuipazhit - i pengon në përpjekje për t'i ndarë, por pa sukses.  Pasagjerët u tronditën gjithnjë e më shumë dhe as personeli në bord nuk ishte në gjendje të bënte shumë, për këtë arsye u vendos të thërrisnin policinë.

Pas goditjeve dhe ofendimeve, disa prej të cilave ishin të kuptueshme (“Slut, scurnacchiata, cuckold”) e disa më pak, dy femrat u morën nga policia dhe avioni u nis për në Spanjë, edhe pse me pak vonesë.

Në përgjigje të incidentit, një zëdhënës i EasyJet lëshoi ​​​​një deklaratë për Fanpage.it: "Mund të konfirmojmë se policia ndërhyri në fluturimin EJU4203 nga Napoli në Ibiza, më 14 prill, përpara nisjes për shkak të sjelljes së dhunshme të dy pasagjerëve në bord. Pasagjerët u zbarkuan dhe fluturimi mbërriti në kohë në destinacionin e tij. Ekuipazhi ynë është i trajnuar për të gjitha situatat për të siguruar që siguria e fluturimit dhe e pasagjerëve të tjerë të mos cenohet kurrë. Ndërsa këto incidente janë të rralla, ne i marrim ato shumë seriozisht dhe nuk tolerojmë sjellje agresive ose frikësuese në bord”.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH