Globi

"Unë të dua, por...", publikohet LETRA që shqiptarja i la partnerit grek para se të vritej nga ai dhe shoku i tij

Shkruar nga Liberale

"Unë të dua, por...", publikohet LETRA që shqiptarja i

Mediat greke kanë publikuar letrën që 41-vjeçarja shqiptare, Gjeorgjia Murati, i dërgoi kohë më parë bashkëshortit, i cili e vrau barbarisht natën e ndërrimit të viteve. Sipas asaj që  shkruajnë mediet greke, ajo e shkroi letrën në momentin që mësoi se ishte shtatzënë.

Letra u dorëzua në televizionin grek nga vetë bashkëshorti i 41-vjeçares një javë më parë, atëherë kur nuk ishte provuar ende se ai ishte autori i krimit, duke u përpjekur kështu që të devijojë hetimet. 

Letra që 41-vjeçarja Xhorxhia dyshohet se i ka dërguar partnerit të saj:

“Dashuria ime…

Po vendos parfumin dhe po largohem…

Në momentin që do të kthehesh, nuk do të jem këtu, as nuk do të vij pas punës…

Kaq shumë kanë ndodhur këto ditë sa është e padrejtë të mos kesh pak më shumë kohë…

A e dini çfarë kënge po dëgjoj tani? “Drita!”

Unë luftoj çdo ditë me demonët dhe përpiqem t’i dëboj ata, që të mos ju lodh, të mos ju fryj, të mos ju përzë.

Faleminderit për gjithçka që bëni për mua, për gjithçka që jeni për mua, për gjithçka që jam me ju dhe për shumë e shumë të tjera.

Unë të dua”- thuhet në letër.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH