Globi

Turbulenca të forta gjatë fluturimit nga Doha në Dublin, raportohet se u plagosen 12 pasagjerë

Shkruar nga Liberale

Turbulenca të forta gjatë fluturimit nga Doha në Dublin,

Fluturimi, i cili u ul në Dublin pak para orës 13:00 me orën lokale, u prit nga shërbimet e urgjencës, duke përfshirë policinë e aeroportit dhe departamentin e zjarrfikës.

Sipas një deklarate nga Aeroporti i Dublinit, gjashtë pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit u plagosën. Fluturimi QR107 i Qatar Airways përjetoi turbulenca gjatë fluturimit mbi Turqi, thuhet në deklaratë.

Kujtojmë se pak ditë më parë një avion i Singaporit që u godit nga turbulenca, përfundoi me dhjetëra të plagosur dhe një të vdekur.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH