Globi

TRONDITËSE/ Burri godet me th*kë gruan dhe e hedh nga ballkoni, ndërron jetë në vendngjarje

Shkruar nga Liberale

TRONDITËSE/ Burri godet me th*kë gruan dhe e hedh nga ballkoni,

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Qipron. Një çift nga bullgaria të cilët jetonin në një kompleks apartamentesh në Paphos për arsye të panjohura, janë grindur me njëri-tjetrin. 

Sipas informacioneve paraparke, gruaja ka marrë një thikë dhe ka plagosur bashkëshortin e saj, i cili më pas e ka goditur me thikë dhe e ka hedhur në rrugë nga ballkoni i banesës.

Gruaja u dërgua në spital ku u konstatua e vdekur, ndërsa bashkëshorti i saj është dërguar në spital i plagosur por jashtë rrezikut për jetën.

Çifti me origjinë nga Bullgaria kanë dhe fëmijë. Ndërkohë, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe rrethanave të vrasjes së gruas. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH