Globi

TRAGJIKE/ Aksidentohet autobusi me pasagjerë, të paktën 10 të vdekur dhe 39 të plagosur

Shkruar nga Liberale

TRAGJIKE/ Aksidentohet autobusi me pasagjerë, të paktën 10

Të paktën 10 persona kanë vdekur dhe 39 të tjerë janë plagosur pas një aksidenti të tmerrshëm autobusi në Turqi.

Një zyrtar konfirmoi se aksidenti ndodhi në autostradën Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) në Yenice të dielën, sipas raporteve.

TRAGJIKE/ Aksidentohet autobusi me pasagjerë, të paktën 10

Policia, ambulancat dhe shërbimet zjarrfikëse shkuan në vendngjarje në provincën jugore të Mersinit të Turqisë pasi autobusi rrëshqiti në korsinë e kundërt dhe u përplas me trafikun përballë.

Autobusi i pasagjerëve ndërqytetës raportohet se doli në korsinë e gabuar për shkak të motit me shi duke rrëshqitur, megjithatë një hetim ka nisur nga autoritetet dhe arsyet e përplasjes ende nuk janë sqaruar.

Dy makina të tjera dhe një kamion u përfshinë në aksidentin që pasoi, raporton Agjencia e Lajmeve Ihlas dhe Xinhua.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH