Globi

EMRAT/ Trafik droge dhe armësh nga Amerika drejt Belgjikës, 18 persona në pranga, mes tyre 12 shqiptarë

Shkruar nga Liberale
EMRAT/ Trafik droge dhe  armësh nga Amerika drejt Belgjikës, 18

Një organizatë e trafikut të drogës, është goditur gjatë një operacioni në Belgjikë ku janë arrestuar 18 persona, mes tyre 12 prej janë shqiptarë.

Sipas policisë ky grup kryente trafik të lëndëve narkotike dhe armësh nga Amerika Latine në drejtim të Belgjikës.

Shtetasit shqiptarë të arrestuar gjatë operacionit janë:

Valdrin Markaj, 45 vjeç, Vitor Berisha, 49 vjeç, Fatos Markaj, 52 vjeç, Sami Berisha, 64 vjeç, Nehat Berisha, 42 vjeç, Flamur Delic, 34 vjeç, Fatmir Delic, 60 vjeç, Zirkret Pepa alias Christos Sachlikidis, 50 vjeç, Bujar Hoxha, 50 vjeç, Gezim Shabani, 41 vjeç, Alban Ferma, 29 vjeç dhe Artan Vigani, 42 vjeç.

Njoftimi i policisë: 

Finalizohet si rezultat i shkëmbimit të informacioneve dhe hetimeve të përbashkëta mes Policisë së Shtetit dhe Policisë Federale Kriminale të Belgjikës, operacioni policor i koduar “Antwerp”. Operacioni, për shkatërrimin e një organizate kriminale që drejtohej nga shtetas shqiptarë, me bazë në Antwerp, Belgjikë, që trafikonte drogë dhe armë, nga Amerika e Jugut në Belgjikë.

Një grup trafikantësh është goditur në Belgjikë dhe për këtë janë arrestuar 18 persona, ndërsa 12 prej tyre janë shqiptarë. Sipas policisë, ky grup kryente trafik të lëndëve narkotike dhe armësh nga Amerika Latine në drejtim të Belgjikës.

Njoftimi i policisë: 

Finalizohet si rezultat i shkëmbimit të informacioneve dhe hetimeve të përbashkëta mes Policisë së Shtetit dhe Policisë Federale Kriminale të Belgjikës, operacioni policor i koduar “Antwerp”. Operacioni, për shkatërrimin e një organizate kriminale që drejtohej nga shtetas shqiptarë, me bazë në Antwerp, Belgjikë, që trafikonte drogë dhe armë, nga Amerika e Jugut në Belgjikë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH