Globi

Tmerr në SHBA, qëllon pa paralajmërim brenda shkollës së mesme (raportohet për disa të vdekur)

Shkruar nga Liberale
Tmerr në SHBA, qëllon pa paralajmërim brenda shkollës

Masakër në një shkollë të mesme në SHBA.

Shumë njerëz u qëlluan brenda një shkolle të mesme të qytetit të vogël në Iowa, ndërsa nxënësit përgatiteshin të fillonin ditën e parë të mësimit pas pushimit dimëror, thanë autoritetet.

I dyshuari për të shtënat në Perry, Iowa, vdiw nga ajo që hetuesit besojnë se humbi jetën nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri, tha një zyrtar i zbatimit të ligjit për Associated Press. Zyrtari nuk ishte i autorizuar të diskutonte publikisht detajet e hetimit dhe foli me AP në kushte anonimiteti.

Zyrtari tha gjithashtu se të paktën një nga viktimat është një administrator shkolle.

Dy viktima me armë zjarri u dërguan me ambulancë në Qendrën Mjekësore Metodiste në Iowa në kryeqytetin e shtetit Des Moines, tha një zëdhënës tjetër i sistemit shëndetësor. Disa pacientë të tjerë u transportuan në një spital të dytë në Des Moines, konfirmoi një zëdhënës i Qendrës Mjekësore MercyOne Des Moines, duke refuzuar të komentojë mbi numrin e pacientëve ose statusin e tyre.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH