Globi

Tjetër tërmet i fortë me magnitudë 6.4 ka goditur pjesën perëndimore të këtij shteti

Shkruar nga Liberale

Tjetër tërmet i fortë me magnitudë 6.4 ka goditur

Një tërmet me magnitudë 6.4 goditi brigjet perëndimore të ishullit Shikoku të Japonisë.

Nuk u dha asnjë paralajmërim për cunami dhe në të njëjtën kohë nuk pati raportime për ndonjë  lëndim apo dëmtim të shkaktuar nga lëkundjet, që ndodhi në orën 23:14 .

Tërmeti ishte në një thellësi prej 50 kilometrash, epiqendra e tij ishte në Kanalin Bango, një vijë e drejtë që ndan ishujt Kyushu dhe Shikoku. Lëkundjet u ndjenë në një pjesë të madhe të Japonisë perëndimore.

Vihet re se në termocentralin bërthamor Ikata nuk janë konstatuar probleme. /Liberale.al/ L.M/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH