Globi

Rusia sulmon Kharkiv, një i vdekur dhe 4 të plagosur

Shkruar nga Liberale

Rusia sulmon Kharkiv, një i vdekur dhe 4 të plagosur

Katër persona kanë mbetur të plagosur, ndërsa një tjetër ka ndërruar jetë, si pasojë e një sulmi ajror në Kharkiv. Guvernatori rajonal tha se disa nga të plagosurit janë civilë.

Ndërkohë një alarm për sulm ajror zgjati më shumë se 16 orë e gjysmë, alarmi më i gjatë që kur Rusia pushtoi Ukrainën në shkurt 2022. Kharkiv ka qenë një objektiv i shpeshtë i sulmeve ruse në javët e fundit.

Presidenti Volodymyr Zelenskyy vizitoi qytetin më herët të enjten në përpjekje për të rritur moralin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH