Globi

Rusia: Në 24 orët e fundit janë eleminuar mbi 100 ushtarë ukrainas në Donbass

Shkruar nga Liberale
Rusia: Në 24 orët e fundit janë eleminuar mbi 100 ushtarë

Ushtarët e Forcave të Armatosura Ruse thanë se kanë eliminuar 125 luftëtarë ukrainas në 24 orët e fundit në Donbass.

Lufta në Ukrainë ka arritur në ditën e 815, ndërsa Rusia vazhdon sulmet e saj në rajonin e Kharkiv dhe Vovchansk, duke shkaktuar viktima civile.

Ndërkohë presidenti Volodymyr Zelensky ka paralajmëruar se sulmi në Kharkiv mund të jetë vala e parë e nisjes së një ofensive më të madhe nga Rusia.

Poll
SHQIPENGLISH