Globi

Princi William falenderon dashamirësit për mbështetjen e mbretit Charles e Kate, mesazhi për Tom Cruise

Shkruar nga Liberale

Princi William falenderon dashamirësit për mbështetjen e mbretit

Princi William iu bashkua aktorit të Top Gun, Tom Cruise në një mbledhje fondesh dhe i shprehu mirënjohjen e tij për mbështetjen publike të aktorit ndaj babait, mbretit Charles dhe gruas së tij Kate Middleton.

Në komentet e tij të para që nga diagnoza e kancerit të mbretit Charles dhe operacioni abdominal i Kate, Wills iu drejtua dashamirësve në Londër:

Princi William falenderon dashamirësit për mbështetjen e mbretit

“Ne i vlerësojmë vërtet mesazhet dashamirëse të të gjithëve. Faleminderit."

Ai lavdëroi "pilotin tjetër" Tom për mbështetjen e bamirësisë së London Air Ambulance, ndërsa ata mblodhën para për dy helikopterë në një ngjarje në Whitehall.

Princi William falenderon dashamirësit për mbështetjen e mbretit

Më tej Prinic William iu drejtua me nota humori Cruise-s: “Tom, faleminderit që na mbështeti sonte. Dhe nëse nuk do ta kishit problem të mos huazoni asnjë nga helikopterët e rinj për misionin e ardhshëm të pamundur, do të vlerësohej.”

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH