Globi

PREKËSE/ Vajza vesh fustanin e nusërisë dhe martohet në spital, që babai ta shihte para se të vdiste (VIDEO)

Shkruar nga Liberale

PREKËSE/ Vajza vesh fustanin e nusërisë dhe martohet në

Dita e dasmës është ëndrra e çdo vajze. Një ndër momentet që e bën më emocionuese është fakti se gjithmonë babai e shoqëron vajzën e veshur me fustan nusërie drejt altarit.

Këtë kishte ëndërruar edhe Elizabeth Linde nga Nju Jorku, por fatkeqësisht babai i saj u shtrua në spital pak ditë para ditës së saj më të rëndësishme.

Kështu, kur babai Stewart u dërgua me nxitim në Qendrën e Kancerit Memorial Sloan Kettering, i diagnostikuar me mesothelioma malinje, vetëm disa ditë përpara martesës së saj të planifikuar më 4 Qershor 2023, vendimi ishte një rrugë e njëanshme për të.

Ajo anuloi të gjitha rezervimet që kishte bërë për ceremoninë dhe u martua në dhomën e spitalit të babait të saj më 3 qershor.

Stewart Linde, 56 vjeç, ndërroi jetë dy ditë më vonë dhe vajza e tij thotë sot se nuk mund ta imagjinonte ditën e saj të dasmës pa njeriun që e konsideron "shpëtimtarin" e saj, pasi e ndihmoi të largohej nga droga. Disa muaj pasi humbi të atin, 31-vjeçarja postoi video të ceremonisë emocionale në llogarinë e saj në TikTok. Pamjet nga spitali u bënë virale, duke numëruar dhjetëra miliona shikime në ditët e fundit.

Duke folur për New York Post, Elizabeth e përshkroi përvojën e saj të dasmës si diçka “surreale”.

“Unë mbaja duart e babait tim. I thashë sa shumë e dua dhe e falënderova për atë që kishte bërë për mua dhe burrin tim”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH