Globi

Përplasen avokatët e ish-presidentit dhe pornostares, tensione në gjyqin e Donald Trump

Shkruar nga Liberale

Përplasen avokatët e ish-presidentit dhe pornostares, tensione në

Në Gjykatën e Mahnatanit në Nju Jork dëshmia vazhdon ende në ditën e dhjetë të gjykimit për ish-presidentin Donald Trump lidhur me akuzat se ka fshehur pagesat në këmbim të heshtjes së aktores së filmave pornografikë Stormy Daniels, mbi një lidhje të dyshuar jashtëmartesore me të.

Tensionet kanë qenë të larta midis avokatit të Trump dhe avokatit të Daniels gjatë marrjes në pyetje.

Ndërkohë prokurorët kanë kërkuar nga një gjyqtar që të vendosë sanksione shtesë për shkeljen e një urdhri për gafa në këtë çështje, por gjyqtari nuk ka vendosur ende.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH