Globi

"Përgjithmonë thesari im", shuhet parakohe ylli i njohur i filmave, bashkëshortja prek me fjalët

Shkruar nga Liberale

"Përgjithmonë thesari im", shuhet parakohe ylli i njohur i

Aktori Adan Canto, i cili ishte i njohur për shfaqjet televizive amerikane si "Designated Survivor" dhe filma duke përfshirë X-Men: Days of Future Past, ka vdekur në moshën 42-vjeçare.

Mediet e huaja shkruajnë se ylli meksikan kishte vuajtur nga kanceri i apendiksit. 
Canto ishte këshilltari i sigurisë kombëtare në "Designated Survivor" së bashku me Kiefer Sutherland, i cili e nderoi aktorin si "një shpirt kaq i mrekullueshëm".

Në filmin X-Men të 2014-ës, Canto luajti mutantin Sunspot dhe bashkë-ylli i saj Halle Berry më vonë e luajti atë në filmin e saj Bruised.

Aktorja shkroi në Instagram : "Nuk kam fjalë ende... por shoku im i dashur, i ëmbël Adan sapo fitoi krahët e tij. Përgjithmonë, përgjithmonë në zemrën time."

Gruaja e Cano postoi një foto të tij me mbishkrimin: "Përgjithmonë thesari im Adan, shihemi së shpejti".

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH