Globi

PAMJE TË RËNDA/ Sulm terrorist në Jerusalem, 3 të plagosur në gjendje kritike, makina i mori zvarrë

Shkruar nga Liberale

PAMJE TË RËNDA/ Sulm terrorist në Jerusalem, 3 të plagosur

Të paktën tre persona u plagosën gjatë përplasjes së një makine në Jerusalem mëngjesin e sotëm, në një sulm të dyshuar terrorist.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen Romema në veri të Jerusalemit.

Pamjet e kamerës së vëzhgimit tregojnë një makinë të bardhë duke nxituar drejt një grupi burrash dhe duke i rrëzuar ata.

Pas përplasjes, një nga terroristët e dyshuar doli nga makina me një automatik të improvizuar "Carlo" dhe u përpoq të hapte zjarr, thanë autoritetet.

Policia raportoi se arma e zjarrit u bllokua dhe më pas i dyshuari e hodhi armën, ndërsa ai dhe një bashkëpunëtor tentuan të arratiseshin në këmbë.

Një numër i madh oficerësh u dërguan në vendngjarje për të lokalizuar sulmuesit. Pamjet e ngjarjes së rëndë në mediat sociale tregojnë pesë oficerë të armatosur me pushkë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH