Globi

PAMJE TË FRIKSHME/ Flakët gjigante përpijnë ndërtesën ku humbën jetën mbi 40 punëtorë

Shkruar nga Liberale

PAMJE TË FRIKSHME/ Flakët gjigante përpijnë

Këto janë pamjet e ndërtesës në Kuvajt e cila u përfshi nga flakë gjigante, ku si pasojë humbën jetën mbi 40 persona. 

Sipas medieve të huaja, ngjarja ndodhi rreth orës 6 të mëngjesit me orën lokale (rreth orës 09:00 IST). Ministria e shëndetësisë së Kuvajtit tha se rreth 43 persona u shtruan në spital për shkak të zjarrit dhe katër prej tyre kishin vdekur në vend.

"Thellësisht i tronditur nga lajmi për incidentin e zjarrit në qytetin e Kuvajtit. Raportohet se ka mbi 40 të vdekur dhe mbi 50 janë shtruar në spital. Ambasadori ynë ka shkuar në kamp. Ne jemi në pritje të informacioneve të mëtejshme," tha Ministri i Jashtëm S Jaishankar.

PAMJET E NDËRTESËS NË FLAKË: 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH