Globi

New York Post: Sekreti i Melania Trump...arma për fushatën e Donaldit! Si mund ta ndihmojë ajo të fitojë mbi të pavendosurit

Shkruar nga Laert MIRAKU

New York Post: Sekreti i Melania Trump...arma për fushatën e Donaldit!

Përshati dhe përgatiti për Liberale.al, Laert MIRAKU

“Arma sekrete” e Donald Trump për të gjetur financues, por edhe për të bindur votuesit e pavendosur se duhet ta mbështesin atë në zgjedhjet e nëntorit, është në krah të tij.

Siç raporton New York Post, asi i fshehur në mëngë të ish-presidentit amerikan për të mbushur kutitë e votimit, është gruaja e tij e tretë, Melania Trump.

Nëna e Barron Trump nuk është "zhdukur" nga jeta publike. Në vend të kësaj, ajo merr pjesë me bashkëshortin e saj në ngjarje të ndryshme për të mbledhur para për t'i përdorur në fushatën e tij zgjedhore.

"Një figurë më e butë dhe më e moderuar" Melania Trump

Melania, si një ish "Zonja e Parë" e SHBA-ve, është një "figurë më e butë dhe më e moderuar" dhe për këtë arsye mund të ndihmojë ndjeshëm fushatën zgjedhore të Trump , siç thanë burimet për The New York Post.

Donald Trump synon të ketë në qendër të vëmendjes gruan e tij, Melania, si kundërpeshë ndaj stilit të tij të guximshëm, komenton botuesi amerikan. “Kampi i Trump e pranon se Melania është arma e tyre sekrete”, tha një burim pranë fushatës në kushte anonimiteti.

"Apeli i saj për të mbështetur bashkëshortin e saj për rizgjedhje besohet se rezonon me votuesit e pavendosur".

Për gazetën amerikane, " qytetarët amerikanë e pëlqejnë shumë Melaninë, ajo është një person miqësor dhe ky është një avantazh i madh për fushatën dhe mbledhjen e fondeve".

Roli kyç i këshilltarit të ngushtë të Trump

Një tjetër këshilltar i ngushtë i Trump, ish-ambasadori amerikan në Gjermani, Richard Grenell, mund të ndihmojë gjithashtu ndjeshëm Melanian në punën e saj. Grenell ishte anëtari i parë homoseksual i parë i kabinetit të miliarderit amerikan.

Kohët e fundit Washington Post shkroi se Richard Grenell mund të marrë shumë mirë post shumë të rëndësishëm në Departamentin e Shtetit nëse Trump rizgjedhet në presidencën amerikane.

Grenell gjithashtu do të veprojë si një magnet për anëtarët e komunitetit transgjinor LGBTQI+ dhe ka të ngjarë të bindë disa që të mbështesin financiarisht fushatën e Trump.

Melania, siç raportohet nga New York Post, po zhvillon një mbledhje fondesh në Florida deri më 20 prill, me qëllim të mbledhjes së parave për republikanët e Log Cabin, një grup i fokusuar në shtrirjen e anëtarëve të komunitetit LGBTQI+.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH