Globi

Ndodh edhe kjo! Studenti gjen një çantë në autobus dhe ia jep shoferit: brenda kishte 60 mijë euro

Shkruar nga Liberale

Ndodh edhe kjo! Studenti gjen një çantë në autobus dhe ia

Përveç parave, kishte edhe dokumente dhe sende të tjera personale, të cilat lehtësonin gjurmimin e personit

Studenti gjen në autobus një çantë të pambikëqyrur dhe ia ka dorëzuar shoferit, i cili pasi e ka hapur ka zbuluar me befasi përmbajtjen e saj: 60 mijë euro cash.

Gjatë një udhëtimi në Bolonjë javën e kaluar, një student adoleshent pa një çantë dukshëm e pambikëqyrur. Ai u afrua dhe e mori, pa menduar as ta hapte për të parë përmbajtjen, gjë që më vonë doli të ishte mjaft e pazakontë.

Djali nuk mendoi shumë për këtë: shkoi drejt e tek shoferi për t'i dhënë sendin e humbur, pasi ishte larg çdo pasagjeri tjetër në autobus.

Shoferi mori çantën në dorëzim dhe ndryshe nga i riu e hapi duke zbuluar se ishte plot me para të gatshme, saktësisht 60 mijë euro, e gjitha e paketuar në pako. Përveç parave, kishte edhe dokumente dhe sende të tjera personale, të cilat lehtësonin gjetjen e personit që kishte humbur çantën.

Ajo që u gjet i është dorëzuar tërësisht efektivëve të policisë, të kontaktuar nga drejtuesi i autobusit, të cilët kanë nisur menjëherë hetimet.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH