Globi

Momenti i pabesueshëm i shpëtimit të një gruaje, e cila mbijetoi për gati 15 orë në makinën e zhytur mes reshjeve rekord

Shkruar nga Liberale

Momenti i pabesueshëm i shpëtimit të një gruaje, e cila

Pamjet kapën momentin kur një ekip shpëtimi me helikopter shpëtoi një grua që mbeti e bllokuar për gati 15 orë brenda makinës së saj të përmbysur nga përmbytjet e rrëmbyeshme.

Ekuipazhet e urgjencës thanë se gruaja ishte 'me fat që u gjet gjallë' të martën në mëngjes në Livermore, Kaliforni, pasi rajoni në SHBA u përfshi nga reshjet rekord.

Gruaja u rrëmbye nga një përrua i cili bë rrëmbyeshëm prej stuhive të forta, kur ajo u përpoq të kalonte një urë, por u detyrua të ngjitej në majë të makinës së saj të përmbysur dhe të shpresonte për siguri.

Kalifornia u godit nga një stuhi brutale të hënën që e zhyti San Diegon në një gjendje të jashtëzakonshme, ndërsa në qytetet në të gjithë shtetin amerikan u rrëzuan pemë, ndërtesat u dëmtuan dhe pati një sërë shpëtimesh emergjente.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH