Globi

MOMENTE TMERRI PËR 2-VJEÇAREN/ Vogëlushes i marrin rrobat flakë teksa babai po mbushte makinën me karburant

Shkruar nga Liberale

MOMENTE TMERRI PËR 2-VJEÇAREN/ Vogëlushes i marrin rrobat

Një ngjarje i rëndë ka ndodhur në zonën e Kavalarit, Selanik, ku një vajzë 2-vjeçare është shtruar në spital me djegie të rënda pasi një automjet ka marrë flakë. Ngjarja ka ndodhur mesditën e së shtunës.

Ndërkohë, sipas medieve greke, babai 28-vjeçar i vajzës ndodhej në oborrin e shtëpisë dhe po mbushte automjetin e tij me benzinë ​​nga një bidon, ndërsa pranë tij ndodhej vajza e tij.

Më pas në rrethana të panjohura ka rënë zjarr dhe rrobat e fëmijës janë përfshirë në mënyrë të papritur nga flakët.

Fëmija 2-vjeç u dërgua në spitalin Papageorgiou dhe prej andej u transportua me avion në Aglaia Kyriakou.

Sipas informacioneve të fundit, e mitura ndodhet e shtruar në gjendje kritike në ICU, me djegie të rënda.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH