Globi

Mesazhi i Guterres për vitin 2024: Njerëzimi bëhet më i fortë kur jemi të bashkuar

Shkruar nga Liberale
Mesazhi i Guterres për vitin 2024: Njerëzimi bëhet më i

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres në mesazhin e tij për Vitin e Ri 2024, ka thënë se ky duhet të jetë një vit i ndërtimit të shpresës dhe besimit.

“Qëllimi për ta bërë vitin 2024 vit të ndërtimi të besimit dhe shpresës mund të arrihet vetëm nëse jemi bashkë”, është shprehur Guterres.

Duke u ndalur tek viti 2023, lufta, kaosi klimatik, dhuna e tensionet, Guterres thekson se njerëzimi meriton shumë më mirë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH