Globi

"Më shumë punë, më pak gabime", Mitsotakis mbledh kabinetin e ri të ministrave, porositë që iu jep

Shkruar nga Liberale

"Më shumë punë, më pak gabime", Mitsotakis mbledh

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, u dërgoi një mesazh ministrave të tij, se do të jetë i rreptë në vlerësimin e tyre, sa i përket punës së prodhuar, ashtu edhe për punën e tyre në ekip, gjatë fjalës së tij hyrëse në mbledhjen e këshillit të ri të ministrave. 

Mitsotakis bëri një referencë të gjerë për rezultatin e zgjedhjeve evropiane, duke theksuar se qytetarët zgjodhën abstenimin dhe jo opozitën. 

"Qytetarët tanë kërkuan më shumë punë dhe më pak gabime, tha kryeministri duke komentuar rezultatin e zgjedhjeve evropiane. 41% e zgjedhjeve kombëtare përcaktojnë ende përkatësitë parlamentare. Kjo qeveri nuk ka frikë të shohë dobësitë e saj. Qytetarët na dërguan mesazhin ne ju besojmë por shtypni gazin dhe jo frenën, tha ndër të tjera kryeministri në prezantimin e tij në mbledhjen e kabinetit me përbërjen e re. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH