Globi

Me sëpatë pranë tifozëve holandezë kërcënon efektivët, policia gjermane qëllon me armë agresorin

Shkruar nga Liberale
Me sëpatë pranë tifozëve holandezë kërcënon

Policia e Hamburgut ka konfirmuar se ka qëlluar një person që i ka kërcënuar me një sëpatë dhe një "pajisje ndezëse" pranë vendit ku tifozët holandezë janë mbledhur përpara ndeshjes së tyre në Euro 2024.

Incidenti ndodhi në lagjen St Pauli të Hamburgut të dielën pasdite, pak përpara se Polonia të përballet me Holandën në Volksparkstadion.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH