Globi

Me çmim marramendës/ Del në ankand koleksioni i ORËVE luksoze të legjendës së F1 MICHAEL SCHUMACHER

Shkruar nga Liberale

Me çmim marramendës/ Del në ankand koleksioni i ORËVE

Tetë nga orët luksoze dhe të personalizuara të legjendës së Formula 1, Michael Schumacher, do të dalin në ankand dhe ato mund të shiten për më shumë se 4.8 milionë dollarë në total.

Orat e rralla do të ekspozohen në Nju Jork nga 3 Maji deri më 5 Maj, fundjava e Çmimit të Madh të Miami, përpara ankandit në Gjenevë, Zvicër, më 13 Maj, sipas shtëpisë së ankandeve Christie's.

Me çmim marramendës/ Del në ankand koleksioni i ORËVE

Familja e Schumacher mban një set të orëve të mbledhura nga shoferi kampion gjatë viteve dhe “së fundmi, ata vendosën të shisnin orët specifike të koleksionit, ku besonin se koleksionistët e orëve do të ishin në gjendje të vlerësonin vlerën e vërtetë të pjesëve. ”.

Kështu u shpreh të enjten për CNN, shefi i orëve të Christie's, Remi Guillemin.

Me çmim marramendës/ Del në ankand koleksioni i ORËVE

“Ne jemi vërtet jashtëzakonisht të lumtur që i kemi këto orë dhe që kemi qenë në gjendje të bashkëpunojmë me familjen,” shtoi ai.

Me çmim marramendës/ Del në ankand koleksioni i ORËVE

Koleksioni do të jetë pjesë e ankandit tradicional të orëve të rralla të Christie's, i përbërë nga pjesë të cilësisë së mirë dhe moderne të orarit të kalibrit të lartë nga marka të tilla si Audemars Piguet, FP Journe dhe Rolex./ Përgatiti Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH