Globi

Mbreti Charles: Mesazhi i Pashkëve u regjistrua dy javë më parë, do të vazhdoj t'i shërbej kombit

Shkruar nga Liberale

Mbreti Charles: Mesazhi i Pashkëve u regjistrua dy javë më

Mbreti Charles i Mbretërisë së Bashkuar ka drejtuar një mesazh uniteti dhe mbështetjeje të ndërsjellë me rastin e shërbimit tradicional të së Enjtes së Madhe në Worcester, ku ai mungoi këtë vit.

Mesazhi i mbretit Charles, sipas Sky News, u regjistrua në mes të marsit në Buckingham Palace.

Mbreti Charles do të marrë pjesë në shërbimin e Pashkëve në Kapelën e Shën Gjergjit, Kështjella Windsor, së bashku me Camilla dhe anëtarë të tjerë të familjes mbretërore.

Në mesazhin e tij të regjistruar, ai ripohoi zotimin e tij të kurorëzimit për të ndjekur shembullin e Krishtit "të shërbejë". “Kjo është ajo që gjithmonë jam përpjekur të bëj dhe vazhdoj të bëj me gjithë zemër,” tha ai.

Është lutja ime e veçantë sot që shembulli i Zotit tonë të vazhdojë të na frymëzojë dhe të forcojë të gjitha komunitetet tona.”
Mesazhi i Mbretit Charles për Pashkë bën thirrje për miqësi./Liberale.al/

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH