Globi

Lëkundje të fortë tërmeti në vendin fqinj (Epiqendra dhe madhësia)

Shkruar nga Liberale

Lëkundje të fortë tërmeti në vendin fqinj (Epiqendra

Tërmet i fortë me magnitudë 4.7 ballë me epiqendër mes Socchieve dhe Tramonti di Sopra

Tërmeti është ndjerë edhe në qendër të Udines dhe në zona të ndryshme të rajonit mbrëmjen e së mërkurës 27 mars.

Nga matjet e para, goditja ndodhi rreth orës 22:19 e kishte epiqendrën në një pikë midis Socchieve dhe Tramonti di Sopra, me magnitudë 4.7 ballë, një thellësi 12 kilometra.

Përveç panikut për banorët mediat italiane thanë se për momentin nuk ka raportime për dëme në sende apo njerëz.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH