Globi

Lëkundje të forta tërmeti në vendin fqinj, sa ishte magnituda

Shkruar nga Liberale

Lëkundje të forta tërmeti në vendin fqinj, sa ishte

Një tërmet me magnitudë 4.3 Rihter ka ndodhur në Kretë mëngjesin e kësaj të premteje. 

Në veçanti, epiqendra ndodhet 50 kilometra në jug-jugperëndim të Paleochora Chania dhe thellësia fokale është 10 kilometra.

Lëkundjet janë ndjerë tek banorët e zonës, por nuk ka asnjë raportim për dëme materiale.

Lëkundje të forta tërmeti në vendin fqinj, sa ishte

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH