Globi

Lëkundje të forta tërmeti në Napoli, katër pas-goditje: Njerëzit dalin në rrugë të frikësuar

Shkruar nga Liberale

Lëkundje të forta tërmeti në Napoli, katër pas-goditje:

Lëkundja sizmike në Campi Flegrei. Tërmeti i parë i fortë u regjistrua në orën 19:51.

Epiqendra e tërmetit ishte në zonën Campi Flegrei, në një thellësi prej një kilometër.
Tërmeti u ndje dukshëm jo vetëm në zonën e Phlegraean, por edhe në Napolin qendror dhe në periferi të shumta.

Shumë njerëz dolën në rrugë të frikësuar.
Tërmeti u pasua me të paktën katër lëkundje të tjera, më të forta në orën 20:10.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH