Globi

Këngëtari i famshëm njofton se do të kandidojë për PRESIDENT!

Shkruar nga Liberale

Këngëtari i famshëm njofton se do të kandidojë për

Këngëtari i famshëm amerikan, Alice Cooper ka nisur fushatën e tij të re për presidencën e Shteteve të Bashkuara, duke deklaruar kandidaturën e tij për zgjedhjet e vitit 2024. Satiristi veteran i rock-ut ka kandiduar për president çdo katër vite që nga viti 1972.

Në moshën 76-vjeçare, Cooper do të jetë më i riu nga kandidatët aktualë Joe Biden dhe Donald Trump. Ai do të jetë gjithashtu i vetmi i nominuar që përfshihet në Rock & Roll Hall of Fame.

Cooper nisi fushatën e tij të parë në 1972 pas publikimit të këngës së tij tashmë klasike ‘Elected’, në videoklipin e së cilës ai shpalli kandidaturën e tij.

Mbështetësit mund të vizitojnë AliceForPresident.com për t’u regjistruar në The Wild Party dhe për të qëndruar të përditësuar mbi fushatën presidenciale në vazhdim të Alice Cooper dhe për të marrë njoftime për ngjarjet, mitingjet virtuale dhe debatet me kandidatin

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH