Globi

Ja ku mund ta ndiqni live eklipsin e plotë diellor, sipas NASA-as, do të zgjasë deri në 4 minuta

Shkruar nga Liberale

Ja ku mund ta ndiqni live eklipsin e plotë diellor, sipas NASA-as, do

Ditën e sotme, më 8 prill do të ndiqni të shumpriturin eklipsin e plotë diellor.

Ashtu si kemi raportuar edhe më parë, ky eklips do të jetë i dukshëm në Meksikë, Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, duke pasur mundësinë kështu ta shohin rreth 32 milionë njerëz në SHBA.

Sipas NASA-as, do të zgjasë deri në 4 minuta. Eklipsi do të zhvillohet rreth orës 18:38 pasdite deri në orën 21:52.

Eklipsi do të transmetohet nga agjencia amerikane e hapësirës në faqen e internetit të NASA-s dhe në YouTube:

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH