Globi

David Mencer: Izraeli do t’i përgjigjet me forcë të gjitha agresioneve të Hezbollahut

Shkruar nga Liberale

David Mencer: Izraeli do t’i përgjigjet me forcë të gjitha

Grupi Hezbollah i Libanit, i mbështetur nga Irani, tha se nisi sulme me raketa dhe dronë në disa baza dhe pozicione të ushtrisë izraelite të enjten, pasi një sulm izraelit vrau një nga komandantët e tij të lartë. Izraeli u zotua t’i përgjigjet me forcë të gjitha sulmeve të Hezbollahut.

“Izraeli do t’i përgjigjet me forcë të gjitha agresioneve të Hezbollahut”, tha zëdhënësi i qeverisë, David Mencer gjatë një konference për media.

Ai shtoi se “qoftë përmes përpjekjeve diplomatike ose ndryshe, Izraeli do të rivendosë sigurinë në kufirin tonë verior”. Luftëtarët e Hezbollahut filluan “një sulm me raketa dhe dronë, duke synuar gjashtë kazerma dhe vende ushtarake” ndërsa njëkohësisht fluturonin “skuadrone dronësh të ngarkuar me eksploziv” në tre baza të tjera izraelite, tha grupi në një deklaratë

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH