Globi

Çifti gjendet i vdekur brenda shtëpisë, pasi fqinji i shqetësuar kontaktoi policinë

Shkruar nga Liberale

Çifti gjendet i vdekur brenda shtëpisë, pasi fqinji i

Gjithmonë e më shumë të moshuarit po harrohen dhe braktisen. Dhe ndodh të gjenden të pejetë në banesë. Fenomeni ka prekur vendet e zhvilluara, pavarësisht kujdesit social në rritje.

Një burrë dhe një grua e moshuar janë gjetur të vdekur brenda shtëpisë së tyre në Rochdale pasi një fqinj i shqetësuar kontaktoi policinë.

Oficerët e policisë së Mançesterit u futën me forcë në banesën e tyre prej 400 mijë Euro në The Woods, pranë Castleton Moor, pasi iu përgjigjën thirrjes së shqetësimit për mungesën e çiftit.

Pasi brenda, forcat u tronditën kur gjetën një burrë 74-vjeçar dhe një grua 75-vjeçare të shtrirë të vdekur në shtëpi. Më pas janë informuar të dashurit e çiftit.

Një grup i madh emergjent u pa në rrugë, përfshirë ekuipazhet e zjarrfikësve, paramedikët.

Shkaku i vdekjes së çiftit ende nuk është konfirmuar dhe hetimet vazhdojnë në vendngjarje.

Çifti gjendet i vdekur brenda shtëpisë, pasi fqinji i

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH