Globi

"I thashë të dashurit refuzoj të vdes", 26 vjeçarja rrëfen përjetimet e tmerrshme të zjarrit në Valencia: U hodhëm në një ballkon...

Shkruar nga Liberale

"I thashë të dashurit refuzoj të vdes", 26

Një zjarr përfshiu një bllok apartamentesh 14-katëshe në qytetin spanjoll të Valencias, të enjten duke vrarë 10 persona. Një çift ka treguar përjetimet e tmerrshme të rënies së zjarrit në ndërtesë dhe momentin si arritën të shpëtonin nga flakët. 

“Sapo u hodhëm nga banesa jonë në një ballkon dhe pamë flakët përreth nesh, ishte momenti që menduam se do të vdisnim atje”, tha Sara Jorge.

“Por unë i thashë të dashurit tim: “Unë refuzoj të vdes”. Kushtet rreth nesh na tregonin se do të ndodhte, por unë thjesht e dija se nuk ishte koha jonë,” shtoi ajo.

26-vjeçarja nga Portugalia dhe i dashuri i saj belg ishin çifti në videon dramatike të shpëtimit nga zjarri i së enjtes në Valencia, i ngritur në siguri nga zjarrfikësit ndërsa flakët shpërthyen rreth tyre, ndërsa shikuesit që duartrokisnin atë që dukej të ishte një mrekulli.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH