Globi

Tërmeti me magnitudë 6.1 godet këtë vend

Shkruar nga Liberale
Tërmeti me magnitudë 6.1 godet këtë vend

Venezuela është goditur nga një tërmet me magnitudë 6.1 ballë të shkallës Rihter.

Tërmeti ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në një thellësi prej 84 kilometrash, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare.

Ndërkohë, Epiqendra e tërmetit u regjistrua 41 kilometra në veriperëndim të qytetit të Guiria dhe 82 kilometra në verilindje të qytetit të Carupano.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH