Globi

Goditet nga rrufeja, humb jetën tragjikisht 17 vjeçari, premtonte të bëhej futbollist

Shkruar nga Liberale

Goditet nga rrufeja, humb jetën tragjikisht 17 vjeçari, premtonte

Ai ishte me të atin duke punuar në një kullotë kur u befasua nga një stuhi e fortë dhe u godit nga një rruge. Një djalë 17-vjeçar, Giuseppe Cacciapaglia, vdiq në fshatin Santeramo në Colle të Barit, i goditur nga rrufeja. Djali arriti të ngrihej por vdiq pak më vonë për shkak të arrestit kardiak. Përveç policisë, në vendngjarje kanë ndërhyrë edhe mjekët të cilët kanë konfirmuar vdekjen e tij.

Goditet nga rrufeja, humb jetën tragjikisht 17 vjeçari, premtonte

Ai premtonte të bëhej edhe futbollist.

Lajmi për tragjedinë u përhap në të gjithë vendin në një kohë shumë të shkurtër dhe mesazhe të shumta u shfaqën në rrjetet sociale. "Komuniteti ynë shkollor - shkruan ata në Facebook nga Instituti Teknik Nervi-Galilei i Altamura - është thellësisht i tronditur pas një aksidenti tragjik që përfshiu një nga nxënësit tanë në Santeramo".

Vala e fortë e motit të keq që goditi Barin ka shkaktuar ndërprerje të qarkullimit rrugor dhe përmbytje në nënkalime dhe bodrume. Nënkalimet u mbyllën për disa minuta për qarkullimin e automjeteve për shkak të shiut të dendur që i përmbyti. Pesë ekipe zjarrfikëse po punojnë në zona të ndryshme të qytetit për shkak të përmbytjeve të bodrumeve dhe banesave.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH