Globi

 Fundoset varka me emigrantë në Mesdhe, raportohet për të paktën 40 viktima

Shkruar nga Liberale

 Fundoset varka me emigrantë në Mesdhe, raportohet për

Të paktën 40 persona raportohet se mund të kenë vdekur pasi një varkë është fundosur në Mesdheun qendror.

Sipas asaj që raporton "La Republica" anija mund të jetë mbytur edhe si pasojë e kushteve ekstreme të motit. Anija ishte nisur javën e kaluar nga Libia drejt Lampedusa.

Pavarësisht alarmit të dhënë nga ekipi i Alarm Phone dhe ngritjes së dy avionëve të Frontex dhe njërit italian, rojet bregdetare nuk mundën të gjejnë asnjë gjurmë. 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH