Globi

FOTO/ Vila e Berlusconit në Lampedusa u shit për tre milionë euro

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Vila e Berlusconit në Lampedusa u shit për tre milionë euro

Vila, të cilën Silvio Berlusconi e kishte blerë në ishullin Lampedusa në vitin 2011, iu shit ekonomistit italian Gianni Profita. Sipas informacioneve, çmimi i blerjes arrin në tre milionë euro.

FOTO/ Vila e Berlusconit në Lampedusa u shit për tre milionë euro

Ky është dyfishi i çmimit që kishte paguar “Kavalieri” 13 vite më parë dhe vendimin për shitjen e pallatit e morën pesë fëmijët e tij pas vdekjes së ish-kryeministrit italian, qershorin e kaluar.

FOTO/ Vila e Berlusconit në Lampedusa u shit për tre milionë euro

Kjo vilë e veçantë quhet Due Palme (Dy Palma) dhe është më e kufizuar në sipërfaqe, krahasuar me rezidencat e tjera luksoze të "Z. Tibi" : ka një sipërfaqe prej 250 metrash katrorë dhe një kopsht të madh.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH