Globi

Çfarë ndodhi sot në Greqi? Një polic 31 vjeçar i vdekur dhe tre të plagosur nga...

Shkruar nga Liberale

Çfarë ndodhi sot në Greqi? Një polic 31 vjeçar i

Një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë kanë mbetur të plagosur nga shembja e një pjese të një pallati, mëngjesin e sotëm në Pire, Greqi. 

Protothema.gr shkruan se i ndjeri është 31 vjeç dhe shërbente si roje speciale në grupin DIAS të Atikës Juglindore.

Sipas informacioneve, një person ka mbetur i bllokuar në një kamion nga mbeturinat që kanë rënë nga shembja.

Çfarë ndodhi sot në Greqi? Një polic 31 vjeçar i

Në informacion thuhet se në momentin e shembjes, në godinë ndodheshin gjithsej nëntë punëtorë, ku tre prej tyre janë lënduar lehtë nga mbeturinat e shkaktuara nga shembja.

Çfarë ndodhi sot në Greqi? Një polic 31 vjeçar i

Në vendngjarje kanë shkuar 24 zjarrfikës me tetë automjete dhe një qen shpëtimi.

Pas këtij zhvillimi, punonjësit e policisë së Teatrit Bashkiak AT Pire, të cilët kanë marrë përsipër hetimet paraprake, kanë proceduar me shtatë arrestime.

Mes të arrestuarve është edhe kontraktori dhe punëtorët që ndodheshin në pallatin, në rrugën Neorion në Pasaliman dhe ku po punohej.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH