Globi

Çfarë ndodhi? Ndryshimet e reja të WhatsApp zemërojnë përdoruesit

Shkruar nga Liberale

Çfarë ndodhi? Ndryshimet e reja të WhatsApp zemërojnë

WhatsApp, në një përpjekje për të revolucionarizuar aplikacionin, përfundoi duke zemëruar përdoruesit së fundmi, duke shtuar shkronja të mëdha në etiketat e saj “Online” dhe “Typing”, raportoi Daily Mail.

Gjiganti i teknologjisë e tërhoqi me shpejtësi modifikimin pasi u përball me kritika të forta në mediat sociale, duke thënë se aplikacioni “po kthehej në normalitet tani”.

Megjithatë, duket sikur aplikacioni i mesazheve nuk ka përfunduar ende pasi shumë përdorues kanë vënë re veçori të çuditshme jeshile në aplikacion, duke i shtyrë ata të shprehin zhgënjimin e tyre në X.

Një përdorues shkroi: “Nuk na pëlqen ndryshimi. Së pari ndryshojnë “Online” dhe “Typing”, tani njoftimet jeshile, korrektimi jeshil, kursori jeshil, gjithçka jeshile. ‘Por është markë’…. Jo. Ne nuk e duam ndryshimin.”

Veçoritë e reja përfshijnë ikona jeshile brenda funksionit të kërkimit, një kursor jeshil, njoftime jeshile dhe korrektim jeshil.

Një tjetër përdorues duke shprehur zemërimin duke shkruar: “WhatsApp. Po lutem në gjunjë – ktheji detajet në blu. Është shumë ngjyrë e gjelbër për mua.”

Duke reaguar ndaj komenteve të përdoruesve, një zëdhënës nga WhatsApp tha: “Ky ishte vetëm një test i vogël, por tani po kthehet në normalitet”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH