Globi

Çfarë i ndodhi Giorgia Melonit? Kryeministrja italiane shtyn konferencën për shtyp të fundvitit

Shkruar nga Liberale

Çfarë i ndodhi Giorgia Melonit? Kryeministrja italiane shtyn

Konferenca për shtyp e kryeministres italiane, Giorgia Meloni e planifikuar për të enjten më 28 Dhjetor, është shtyrë për në datë 4 Janar 2024. Kjo për shkak të një gjendjeje të zgjatur gripi që e ka prekur ditët e fundit Melonin, duke i sjellë një problem me veshin. 

Urdhri i Gazetarëve, i cili së bashku me Shoqatën e Shtypit Parlamentar organizon aktivitetin, e komunikon këtë me një shënim. 

Organizatorët tani janë "në pritje të indikacioneve nga Kryesia e Këshillit për datën e re".

 “Konferenca për shtyp e fundvitit me kryeministrin Giorgia Meloni e planifikuar për nesër nuk do të zhvillohet për shkak të gjendjes së gripit të vazhdueshëm të kryeministres", thuhet në shënimin e Shoqatës së Gazetarëve, duke konfirmuar atë që u komunikua më parë nga burime autoritare të Kryeministrisë.

Giorgia Meloni së fundmi është prekur nga sëmundjet sezonale, siç është gripi dhe për këtë, më 20 Dhjetor iu desh të anulonte të gjitha angazhimet, (përfshirë konferencën për shtyp dhe një intervistë televizive) për shkak të gripit. Prandaj ngjarja u zhvendos në 28 dhjetor, por që edhe kjo datë dështoi. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH