Globi

Çfarë dhurate mori Melania Trump nga bashkëshorti Donald Trump për Shën Valentin?

Shkruar nga Liberale

Çfarë dhurate mori Melania Trump nga bashkëshorti Donald Trump

Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump edhe një herë arriti të shkaktojë bujë dhe reagime kur përdori ditën e Shën Valentinit dhe bashkëshorten e tij, Melania, për të mbledhur para për fushatën e tij zgjedhore.

Trump i dërgoi një "letër dashurie" ditën e Shën Valentinit, gruas njëkohësisht ish-Zonjës së Parë, Melania Trump në formën e një emaili për mbledhjen e fondeve.

“E dashur Melania, të dua. Edhe pas çdo akuze, arrestimi dhe gjueti shtrigash, nuk më largove kurrë. Ju gjithmonë më keni mbështetur në gjithçka. Nuk do të isha personi që jam sot pa udhëzimin, mirësinë dhe ngrohtësinë tuaj. Do të kesh gjithmonë kuptimin e botës për mua, Melania!'

Lidhje të shumta në email i drejtuan donatorët në një faqe, ku mund të linin fjalë të mira për Melania-n si dhe një shumë parash për fushatën e bashkëshortit të saj të dashur.

Dhe ndërsa Trump pohon përkushtimin e tij të pavdekshëm ndaj zonjës Trump, ish-zonja e parë ka munguar në ngjarjet e fushatës dhe daljet publike të bashkëshortit të saj.

Megjithatë, Trump kohët e fundit tha për Fox News se Melania "do që gjithashtu ta bëjë Amerikën përsëri të madhe" dhe se ajo do të "luajë një rol të madh" në fushatën e tij për një mandat të dytë në Shtëpinë e Bardhë. 

"Unë mendoj se do të jetë shumë aktive në kuptimin e të qenit aktiv."

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH