Globi

EMRI/ Identifikohet shqiptari që u gjet i vdekur në Greqi, në trupin e 37 vjeçarit...

Shkruar nga Liberale

EMRI/ Identifikohet shqiptari që u gjet i vdekur në Greqi, në

Autoritetet greke kanë identifikuar 37-vjeçarin shqiptar, i cili u gjet i pajetë në një zonë rurale, jashtë fshatit Pentavrysos në Kostur. Bëhet fjalë për shqiptarin Kreshnik Kazanxhiu.

Identifikimi dhe njohja e viktimës u krye prej vëllait të viktimës Refail Kazanxhiu, i cili është edhe ky është banor i zonës ku u gjet trupi i viktimës.

Mjeku ligjor pasi këqyri trupin e viktimës, tha paraprakisht se dyshohet vdekje nga një atak kardiak. Trupi i viktimës nuk duket të ketë plagë ose goditje të jashtme. Do të jetë ekspertiza që do të përcaktojë shkakun e vërtetë të vdekjes së tij. 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH